Moje zadania
Portal Nauczyciel.pl pozwala na tworzenie interaktywnych zadań dla uczniów, które można wykorzystać podczas pracy w klasie lub w domu.

Zobacz film:
Jak przygotować zadanie dla uczniów?

Aby utworzyć zadanie, należy zalogować się w portalu, z menu „Moje materiały” wybrać „Moje zadania”, a następnie kliknąć przycisk „Utwórz nowe zadanie”. Widoczne na ekranie pola umożliwią wpisanie tytułu oraz polecenia. Dla każdego zadania należy również wymyślić kod i przekazać go uczniom. Kod dostępu pozwala uczniom na rozwiązywanie zadań bez konieczności rejestrowania się w portalu czy ujawniania danych osobowych.

Dodawanie zasobów do zadania odbywa się z wykorzystaniem metody „przeciągnij i upuść” lub z użyciem opcji widocznych w ramce „Akcje” na stronie ze szczegółami danego zasobu. Do zadania można dodać zarówno zasoby zgromadzone w portalu, jak i własne materiały – podobnie jak w przypadku prezentacji.

Aby udostępnić zadanie uczniom, należy je odblokować i określić, jak długo powinno ono pozostać odblokowane.

W celu rozwiązania zadania uczeń musi wejść na stronę www.mojezadanie.pl i wpisać swoje dane oraz otrzymany kod dostępu. Po skończonej pracy wystarczy kliknąć link „Zamknij zadanie”. Wyniki zadania znajdą się na koncie nauczyciela w portalu Nauczyciel.pl.

www.nauczyciel.pl

nauczyciel:
tworzy zadanie
nauczyciel przekazuje
kod uczniom
www.mojezadanie.pl

uczeń:
wykonuje polecenie
i pracuje nad zadaniem
wysyłanie wyników
do portalu Nauczyciel.pl
www.nauczyciel.pl

nauczyciel:
weryfikuje wyniki
Przydzielanie zadań uczniom

Znajdź nas na Facebooku
Zobacz nasze inne serwisy: kosmikus.pl - przyjazna nauka dla najmłodszych.
Odwiedź klasowka.onet.pl - pomoc w sprawdzianach, wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.

Reminder notice for Free Content Creator access point

Notice

Before posting any material, please insure that you have thoroughly reviewed the Terms of Use, Privacy Policy and Children’s Information Privacy Policy and are completely familiar with the rules and obligations for submissions to yTeach Services. For ease of reference, links to each of these documents is provided below.


Terms of Use
Privacy Policy
Children’s Information Privacy Policy