Opis zasobów
Portal Nauczyciel.pl to kilkanaście tysięcy zasobów dostosowanych do różnych etapów edukacyjnych: szkoła podstawowa 1–3, szkoła podstawowa 4–6, gimnazjum oraz szkoła ponadgimnazjalna. W ofercie znajdują się również kursy językowe i specjalistyczne.

Zasoby podzielone są na kilkanaście różnych typów: animacje, ćwiczenia, filmy, gry, ilustracje, karty pracy, narracje, pokazy slajdów, mapy, symulacje, tablice. Dostępny jest także interaktywny układ okresowy pierwiastków, biografie, lektury szkolne w ciekawej formie komiksu oraz biografie naukowców.

Wszystkie zasoby dostępne w portalu można obejrzeć, korzystając z udostępnionej wersji demonstracyjnej – po upływie kilkudziesięciu sekund wyświetla się komunikat informujący o konieczności wykupienia odpowiedniej licencji.
Zasoby można odtwarzać w klasie, korzystając z komputera i rzutnika lub tablicy interaktywnej.
Narzędzia dostępne w portalu umożliwiają wykorzystanie zasobów do tworzenia własnych prezentacji i zadań, które można następnie wykorzystać podczas lekcji, zlecić uczniom jako zadanie domowe lub opublikować w portalu, dzieląc się wiedzą z pozostałymi użytkownikami.

Na wyjątkową uwagę zasługują lekcje uczniowskie i nauczycielskie.


Jak korzystać z lekcji uczniowskich?

Lekcje uczniowskie zostały zaprojektowane w celu umożliwienia uczniowi samodzielnej nauki, zawierają wiele uzupełniających się elementów, takich jak animacje, teksty, symulacje, zadania i inne.

Tu podaj tekst alternatywny

Pobierz lekcję uczniowską
.


Jak korzystać z lekcji nauczycielskich?

Lekcje nauczycielskie są szczególnie przystosowane do wspólnej pracy grupy podczas zajęć. Zawierają specjalnie zaprojektowany Panel nauczycielski, który udostępnia dodatkowe opcje pomocne w prezentowaniu danego zagadnienia. Lekcje nauczycielskie odnoszą się bezpośrednio do odpowiadających im lekcji uczniowskich, ale są wyświetlane bez opisów, co pozwala na dodawanie przez nauczyciela własnych adnotacji.

Tu podaj tekst alternatywny

Pobierz lekcję nauczycielską
.
Znajdź nas na Facebooku
Zobacz nasze inne serwisy: kosmikus.pl - przyjazna nauka dla najmłodszych.
Odwiedź klasowka.onet.pl - pomoc w sprawdzianach, wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.

Reminder notice for Free Content Creator access point

Notice

Before posting any material, please insure that you have thoroughly reviewed the Terms of Use, Privacy Policy and Children’s Information Privacy Policy and are completely familiar with the rules and obligations for submissions to yTeach Services. For ease of reference, links to each of these documents is provided below.


Terms of Use
Privacy Policy
Children’s Information Privacy Policy